O nas


Wyszkolimy każdego...
od cywila po komandosaProwadzącymi są byli funkcjonariusze MoGAT-u (pierwsza polska jednostka o charakterze S.W.A.T.), instruktorzy jednostek szkoleniowych policji szkoleni przez specjalistów z: FBI, Mossad, Specnazu, Texas Ranger a także policji: niemieckiej, francuskiej, włoskiej, czeskiej i węgierskiej i Polskich Jednostek Specjalnych.

 

System strzelectwa bojowego (użytkowego, combat) wypracowany i prezentowany przez instruktorów Goodshot odbiega znacznie od zakresu strzelań dynamicznych konkurencji sportowych typu IPSC czy IDPA, różni się również od systemów strzelań wojskowych propagowanych obecnie przez systemy szkoleniowe z USA.

System Goodshot zawiera elementy strzelań i taktycznej obsługi broni palnej wyniesione ze szkoleń z instruktorami z: FBI, Mossad, Specnazu, Texas Ranger a także policji: niemieckiej, francuskiej, włoskiej, czeskiej i węgierskiej oraz Polskich Jednostek Specjalnych.

Prezentowany przez nas system GoodShot ewoluuje, z uwagi na wyznawaną przez nas maksymę: kto stoi w miejscu – ten się cofa, bo wszystko inne płynie, czyli krótko mówiąc, kilka razy w roku my również uczestniczymy w szkoleniach organizowanych przez innych instruktorów z różnych służb oraz jednostek wojskowych, których doświadczenie zostało ukształtowane w trakcie wojny w Iraku i Afganistanie…

Jeśli poznamy coś nowego, staramy się to szczegółowo przeanalizować pod kątem technik mogących się sprawdzić nie tylko w warunkach wojennych. Po pozytywnej weryfikacji rozbudowujemy system GoodShot. Działanie takie gwarantuje bieżącą aktualizację programu szkolenia.


Ze wszystkich tych ponad 20-letnich doświadczeń strzelectwa bojowego wybraliśmy tylko takie elementy, które pasują do zasad:

  • „Strzał musi być skuteczny” – maksymalnie szybki, ale również w 100 % celny!!!
  • „Strzelanie musi być wyćwiczonym instynktem” – a zmysły i mózg mają służyć tylko do lokalizacji i oceny poziomu zagrożenia!!!
  • „Żeby przeżyć kontakt ogniowy – najlepiej być za osłoną albo w ruchu a przynajmniej zminimalizować pole trafienia”!!!
  • „Lufa musi być zawsze skierowana – tam gdzie wzrok”!!!
  • „Wzrok musi być skierowany tam gdzie zagrożenie” – nie dotyczy momentu kontroli broni!!!
  • „Wszystkie umiejętności dublujemy na obie ręce i oboje oczu”!!!
  • „W walce brak jest Pogotowia Technicznego, więc wszystko z bronią robimy samodzielnie”!!!


Szczegóły
naszych szkoleń


Najważniejszą cechą strzelca przygotowanego do każdej konfrontacji ogniowej jest zdolność samodzielnego myślenia i opanowanie do perfekcji odruchów bezwarunkowych, zwanych też "pamięcią mięśniową" – związanych z obsługą broni jak i wykorzystaniem różnych osłon wysokich i niskich, przemieszczania się zarówno z bronią "długą" jak i pistoletem, strzelania w ruchu do kilku celów, wykorzystania oświetlenia taktycznego – latarki, obsługi broni jedną ręką np. w przypadku ewakuacji rannego lub ochraniania innej osoby czy prowadzenia pojazdu.

Na szkoleniach prowadzonych systemem GoodShot prezentowane i nauczane są różne sposoby np.: przeładowywania broni, wymiany magazynków, wykorzystywania osłon, strzelania z postaw leżących na plecach czy na boku i w ten sposób umożliwiamy każdemu dopasowanie technik do swoich możliwości oraz predyspozycji.


Poznaj szczegóły szkoleń GoodShot